Hyggelig strikke- og hæklecafé i Viborg

dato

Hver onsdag kl. 11 inviterer Banegården - Folkestedet i Viborg til en uformel og hyggelig strikke- og hæklecafé. Arrangementet er åbent for alle, uanset om du er nybegynder eller erfaren nørkler, og byder på et fællesskab fyldt med kreativitet og varme.

Strikke- og hæklecaféen er en oplagt mulighed for at møde andre med samme interesse og dele tips og tricks. Uanset om du er nybegynder eller har mange års erfaring med strikkepindene eller hæklenålen, er du velkommen til at deltage.

Kom i gang med nørkleriet

Er du ny inden for strik eller hækling? Ingen grund til bekymring. Der er masser af hjælp at hente, og erfarne nørklere står klar til at guide dig i gang. Det er en fantastisk chance for at lære noget nyt og samtidig nyde en kop kaffe.

Tag din egen kaffe med eller køb på stedet

Du kan vælge at tage din egen kaffe med eller købe en kop i Restaurant Banegaarden, mens du nyder det kreative samvær. Det er en afslappet atmosfære, hvor der er plads til både hyggesnak og koncentreret nørkleri.

Praktisk information
Dato: Onsdag 21. maj 2025
Tid: Kl. 11.00
Sted: Banegården - Folkestedet, Banegårdspladsen 2, 8800 Viborg
Entré: Fri entré
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut

Seneste på facebook