Kreativt fællesskab i Houlkær: Strikkecafé på biblioteket

dato

Houlkær Bibliotek inviterer alle kreative sjæle til at deltage i den ugentlige strikkecafé. Hver onsdag fra kl. 13 til 15 kan du mødes med andre, der elsker at strikke, hækle eller være kreativ, og blive en del af et inspirerende fællesskab.

Er du vild med at strikke, hækle eller bare være kreativ, men savner nogen at dele din passion med? Så er Houlkærs nye kreative fællesskab på Houlkær Bibliotek lige noget for dig.

Strikkecaféen er en uformel samling, hvor deltagerne kan snakke, inspirere og hjælpe hinanden. Det er en fantastisk mulighed for at mødes med ligesindede og dele erfaringer og ideer.

Åbent fællesskab for alle

Arrangementet er åbent for alle og finder sted hver onsdag fra kl. 13 til 15, dog ikke i skolernes sommerferie. Det er helt uforpligtende, så du kan komme de onsdage, der passer ind i din kalender.

Biblioteket stiller et lille tekøkken til rådighed med elkedel og kopper, så du kan nyde en kop te eller kaffe, mens du strikker. Husk at medbringe dit eget strikketøj og eventuelt kaffe eller teposer.

Praktisk information
Dato: Onsdag 30. april 2025
Tid: Kl. 13.00-15.00
Sted: Houlkær Bibliotek, Odshøjvej 5 C, 8800 Viborg
Entré: Ikke oplyst
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut

Seneste på facebook