Baseret i Viborg, er DanceSmileAndBeHappy stedet, hvor danseglæde og sjov går hånd i hånd. Med fokus på at skabe en afslappet og uhøjtidelig stemning, byder denne danseklub alle velkommen, uanset om man har danseerfaring eller ej. Det vigtigste er lysten og modet til at være med samt at være en del af et herligt fællesskab.
Hvorfor vælge DanceSmileAndBeHappy?Hos DanceSmileAndBeHappy møder du en autentisk instruktør, der brænder for at dele danseglæden med alle. Holdene er designet til at fokusere på deltagerne og skabe en fællesskabsfølelse i en afslappet atmosfære. Her skal hverken erfaring eller alder være en begrænsning, da dansen byder folk i alle aldre velkommen. Uanset om benene driller, eller energien er lav, vil musikken og den gode stemning helt sikkert smitte af på én.
Aktuelt hos DanceSmileAndBeHappyIgen i år bidrager DanceSmileAndBeHappy til "Stafet for Livet" i Viborg, der finder sted lørdag den 6. september på Borgvold. Denne event er en fantastisk lejlighed til at danse penge ind til Kræftens Bekæmpelse. Selvom man ikke deltager i selve løbet, inviteres alle til at deltage i danse-indsamlingen. Arrangementet starter klokken 11:00 og byder på liv og glæde på stierne.
Der vil være mulighed for at danse med fra kl. 12:30 til 13:15, og alle, uanset dansebaggrund, har mulighed for at deltage. En QR-kode vil være tilgængelig på pladsen, så man kan give et valgfrit beløb, der går direkte til støtte for Kræftens Bekæmpelse. Dette års indsats følger efter sidste års succes, og stemningen af fællesskab og støtte er en vidunderlig oplevelse.
Besøg gerne DanceSmileAndBeHappy’s Facebookside for flere opdateringer eller find yderligere information på deres hjemmeside.
Efter tilmelding