Sigurd Barrett, kendt sangskriver og musiker, har skrevet en ny sang til temaugerne "Grønne Sammen".
Vildbjerg og Team Viborg stod over for hinanden i en spændende fodboldkamp på Vildbjerg Sports- & Kulturcenter. Hjemmeholdet viste sig at være for stærke for udeholdet og vandt kampen med 2-0.
Karen Holdsbjerg-Larsen, en erfaren leder med en baggrund i både hospitaler og kommuner, er blevet udnævnt til ny omsorgschef i Viborg Kommune.
Unitas’ U14-drenge lagde en målrettet indsats for dagen ved onsdagens opgør mod RLK, da mandskabet besøgte
Sommeren har bragt spændende nyheder til Walk in akupunktur i Viborg, hvor klienternes komfort og smertelindring er i fokus.
Naturfesten under Grønne Sammen er en årlig begivenhed, der samler hundredevis af 5-6-årige børn fra Viborg Kommune.
I Viborg Kommune vil 1.000 8. klasses elever deltage i en workshop, hvor de vil lære at udtrykke sig gennem tegninger og bevægelse.
Skrevet af: DGI
Viborg Kommune har vedtaget budgettet for 2024, med fokus på øgede udgifter til familie- og socialområdet.