Jeg har arbejdet i frisørfaget siden 1991, og jeg sætter en ære i at gøre et godt stykke arbejde. Jeg kommer fra en større salon, hvor jeg har været ansat i næsten 17 år. At blive selvstændig er det rigtige valg for mig, da jeg ønsker mere tid og nærvær med min kunder.
Vi tager udgangspunkt i dine ønsker – vi kommer gerne med gode råd og vejledning i hvad der passer til lige netop din hårtype og ansigtsform. Vores erfarne og dygtige frisører har alle den fireårige frisøruddannelse bag sig, og vi gør meget ud af at sende vores frisører på kurser og efteruddannelse, så vi altid er opdateret indenfor de nyeste trends.
Salon SMUK-ByLæsø er en hyggelig frisørsalon, med et moderne girly touch i rosa & guld farver. Hos os bliver kunden mødt med et smil, & er i professionelle hænder. Vi elsker vores fag, hvor vi kan få lov til at være kreative & opfylde kundernes ønsker, samt give rådgivning til produkter der egner sig til håret, & måder at style på.